22 lipca 2010

3. Edytuj mój profil...

W tym temacie dowiesz się do czego służą poszczególne opcje linka prowadzącego do Edycji Twojego profilu. Oznaczyłem go czerwonym prostokątem na obrazku 1.    

obrazek 1 
Klikając w tę opcję przeniesiesz się (jak się pewnie domyślasz) do głównych opcji Twojego konta na chomikuj.pl


INFORMACJE O CHOMIKU
Ponieważ zamieszczenie całego zrzutu ekranu jest kłopotliwe z powodu sporych rozmiarów obrazka, podzieliłem zrzut na kilka części i jak zwykle ponumerowałem opcje, które będę objaśniał.

obrazek 2
     A. Tabela oznaczona zielonym kolorem służy do upiększania Twojego głównego opisu chomika.. Możliwości jest sporo od wprowadzania najprostszego tekstu aż po skrypty Javascript.  
 1. Opcja, dzięki której możesz zmienić swoją nazwę chomika na nową.   
 2. Znaczniki formatowania. Szerzej o tym tutaj.
 3. Proste porady jak wzbogacić swój profil chomika.
 4. Jest to identyczna opcja co edycja głównego opisu z tą różnicą, że wyświetlana jest w podfolderach... Jeżeli masz już jakiś stworzony opis polecam wkleić ten sam kod w to miejsce ponieważ użytkownicy z kontami podstawowymi nie będą widzieć w podfolderach rzadnego opisu.... Nie dotyczy kont Explorer i Maniac.
Zanim przejdę do kolejnej części opiszę jeszcze znaczniki formatowania które znajdują się na obrazku 2 pod numerem 2. Ale żeby było łatwiej omawiać poszczególne opcje zrobiłem jeszcze jeden zrzut ekranu tego fragmentu i ponumerowałem tak jak widzisz to pod spodem obrazek 3.

obrazek 3
 1. Pogrubienie czcionki. To jest przykład.
 2. Kursywa: To jest przykład. 
 3. Podkreślenie. To jest przykład 
 4. Kolor czcionki. To jest przykład.
 5. Tło tekstu. To jest przykład
 6.  Rozmiar czcionki. To jest przykład, a to kolejny.
 7.  Usuwanie formatowania. Jest to resetowanie wszystkich dokonanych formatowań.
 8. Wyrównanie tekstu. Wyrównanie do lewej krawędzi. Do środka oraz do prawej krawędzi.
 9. Wstawianie i edytowanie obrazka. Dzięki tej opcji możesz wstawić obrazek znając jego URL. Oraz edytować jego marginesy, wysokość, szerokość i grubość ramki.
 10. Wstawianie i usuwanie linków. Umożliwia tworzenie linków obrazkowych i tekstowych.
 11. Wcięcie. Możesz ustawić głębokość akapitu.
 12. Listy numerowane i nienumerowane. Przykładem listy numerowanej jest właśnie ta lista. A nienumerowana posiada np. przed każdym nowym punktem taką kropkę:  •
 13. Cofnij / ponów. Polecenia Cofnij i Ponów służą do cofania i ponawiania operacji.
 14. Wstaw poziomą linię. Opcja służy do wstawiania poziomej linii.
 15. Wstaw niestandardowy znak. Bardzo ciekawa opcja służąca do wstawiania znaków spoza ogólnodostępnych znaków na klawiaturze.
 16. Edytuj źródło HTML. Bardzo pożyteczna opcja. Klikając w to miejsce otwierasz okno w które możesz wpisywać kod HTML na bieżąco lub wcześniej przygotowany w specjalnym edytorze.
 17. Wyczyść nieuporządkowany kod. Opcja jak sama nazwa wskazuje kasuje niepotrzebny kod. 


INFORMACJE O TOBIE
Następne dostępne opcje poniżej są to Informacje o Tobie.

obrazek 4
 1. Jeżeli wypełnisz białe pola odpowiednimi informacjami będą one widoczne na głównej stronie Twojego profilu obok awatara Twojego chomika.
 2. To mniejsze możesz również wypełnić jakimś tekstem opisując swoje zainteresowania lub co tylko chcesz. W to pole możesz też wpisywać kod HTML.Wszystko co tutaj wpiszesz pojawi się po naciśnięciu przycisku "O mnie", który jest przy informacjach o Twoim chomiku.


Ustawienia Chomika
Czas na objaśnienie ustawień chomika.
obrazek 5
 1. Pozwól na chomikowanie plików z mojego Chomika - Dzięki tej opcji możesz zablokować możliwość kopiowania swoich plików z Twojego chomika na inne chomiki za pomocą opcji "Zachomikuj". Ale pamiętaj jeżeli nie zezwolisz na kopiowanie plików to inny chomik nie będzie mógł odsłuchać utworów muzycznych za pomocą chomikboxa.
 2. Pokaż na stronie Chomika ShoutBox Chomikowe Rozmowy - Odznaczając tę opcję wyłączysz tzw. Chomikowe Rozmowy. Jest to miejsce gdzie można dodawać różne komentarze jak i również reklamować swojego chomika.
 3. Nie pozwól na umieszczanie w moim chomiku wpisów zawierających obraźliwe słowa -  Opcja dotyczy wpisów shoutboxa (Chomikowe Rozmowy), komentarzy do plików a także nazw folderów 
 4. Wysyłaj informacje o nowych wiadomościach w skrzynce odbiorczej na mój e-mail - zaznaczając tę opcję będziesz otrzymywać informacje na e-mail o przychodzących wiadomościach na Twoim chomiku.
 5. Akceleratory pobierania - Możesz ustalić czy chcesz, aby przed pobraniem pliku pojawiało się okienko Chomika zawierające link, który dobrze współpracuje ze wszystkimi programami typu Akcelerator Pobierania. Dodatkowo możesz ustalić minimalną pojemność pliku dla którego ta opcja uruchomi się.
 6. Zaznacz tę opcję jeżeli jesteś pełnoletni i chcesz mieć możliwość wchodzenia bez dodatkowego potwierdzenia do folderów zawierających treści przeznaczone tylko dla takich osób - Chyba nie trzeba tłumaczyć.
 7. Zezwól na dodawanie komentarzy do plików przez użytkowników anonimowych - Jeżeli odznaczysz tę opcję możliwość dodawania komentarzy będą miały tylko osoby posiadające konto w Chomikuj.pl i zalogowani.
 8. Blokowanie chomików Przy każdym wpisie innego użytkownika znajdziesz niewielki link o tytule 'zablokuj' - dzięki niemu możesz blokować umieszczanie wpisów przez wybrane chomiki. Poniżej znajdziesz listę wszystkich zablokowanych przez Ciebie chomików - możesz odblokować chomika klikając w czerwony krzyżyk. 

   
Na końcu
Poniżej listy zablokowanych chomików  znajdują się jeszcze dwa buttony.
obrazek 6
 "Zapisz zmiany" - służy do zapisywania zmian po każdorazowej edycji w swoim profilu.  
"Anuluj" - poprostu anuluje czy też nie zapisuje dokonanych zmian.

--
Pozdrawiam serdecznie...
I zapraszam na kolejny artykuł.
Czekoladowy Baron

Polecam:

Efekt jo-jo w motywacji

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Komentarze z obraźliwymi słowami nie będę zatwierdzane. Nie klnij i nie podawaj samych linków. Te na pewno nie będą zatwierdzane.