27 lipca 2010

8. HTML na Chomiku

Zaczynamy! 
Krótki kurs HTMLJak zapewne się zorientowaliście na chomiku istnieje możliwość posługiwania się językiem HTML. Rozwiązanie, które okazało się strzałem w dziesiątkę. Dzięki temu każdy z użytkowników ma możliwość stworzenia swojego niepowtarzalnego wyglądu profilu.
  
Jeżeli jesteś totalnie zielony w HTML... nic się nie martw, jest to prostsze niż myślisz a poniższy tekst przekona Cię, że tworzyć opisy czy też wklejać obrazki w chomikowe rozmowy i pisać strony WWW może każdy. Więc nie trać czasu na wymówki typu: "że to trudne", "to jakaś czarna magia"! O dzisiaj to się zmieni.


HTML - trochę teorii.Definicja:
HTML (ang. HyperText Markup Language, pol. język znaczników hipertekstu) – dominujący język wykorzystywany do tworzenia stron internetowych. Pozwala opisać strukturę informacji zawartych w dokumencie nadając znaczenie poszczególnym fragmentom tekstu (formując linki, nagłówki, akapity, listy, itp.) oraz osadzić w tekście dodatkowe obiekty np. statyczne grafiki, interaktywne formularze, dynamiczne animacje. W składni języka HTML wykorzystuje się znaczniki opatrzone z obu stron nawiasami ostrokątnymi.

Język HTML umożliwia, do pewnego stopnia, zdefiniowanie sposobu wizualnej prezentacji dokumentu w przeglądarce internetowej, a także osadzanie ciągów instrukcji języków skryptowych, wpływających na zachowanie przeglądarek lub innych parserów HTML. Zaleca się zrezygnowanie z wykorzystywania znaczników opisujących wygląd strony na rzecz kaskadowych arkuszy stylów CSS.

Ważną cechą języka, która wyraźnie przyczyniła się do rozpowszechnienia sieci WWW jest niezależność od systemu operacyjnego oraz parametrów sprzętowych komputera, na którym strony te będą oglądane.
Źródło Wikipedia

Chociaż w obecnych czasach pisanie stron w html jest wypierane przez arkusze kaskadowe CSS (ang. Cascading Style Sheets) to w chomikuj.pl stanowi on podstawę do urozmaicania swoich profili. Wykorzystując html`a możemy wkleić obrazek, formatować wygląd tekstu i wiele innych zastosowań o których napewno pokuszę się napisać w innych postach...


Pomocne lektury:

Jak stworzyć
skuteczną stronę www?
7 rzeczy które musisz wiedzieć
zanim założysz własną stronę www
Jak zwiększyć ruch
na stronie www?--
Pozdrawiam Czekoladowy Baron

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Komentarze z obraźliwymi słowami nie będę zatwierdzane. Nie klnij i nie podawaj samych linków. Te na pewno nie będą zatwierdzane.