09 grudnia 2010

23. Mania Reklamowania

Witam was moi drodzy.

Dzisiaj chce poruszyć temat dotyczący wykupywania reklam na innych chomikach za punkty i jak przy tym nie dać się nabić w przysłowiową "trąbkę".

Ostatnio na chomikuj.pl spotykam wiele chomików, którzy oferują swoje usługi za punkty chomikowe. Najczęściej jest to wykupienie miejsca reklamowego lub nawet licytacja takiego miejsca - ok każdy ma prawo, regulamin chomikuj.pl tego nie zabrania. 

Wcześniej taka reklama była na  zasadzie wymiany banerkami lub temu podobne. Nic to nie kosztowało. Teraz jest jak na jarmarku, rośnie liczba chomików, którzy chętnie umieszczą czyjąś reklamę za parę punktów. Było to do przewidzenia i ta tendencja będzie wzrastać, będą powstawać coraz to nowsze pomysły.

Jak  nie dać się nabić w przysłowiową trąbkę wykupując miejsce reklamowe?
Warto najpierw zastanowić się i sprawdzić samemu czy reklama na takim chomiku, odniesie oczekiwane korzyści, krótko mówiąc czy się nam opłaca.

Warto pomyśleć i zwrócić uwagę na:

1. Licznik odwiedzin - tzn jaką odnotuje liczbę odwiedzin na chomiku...  najlepiej sprawdzać to przez kilka dni czy liczba utrzymuje się na stałym poziomie... Na pewno liczba 60 odwiedzin dziennie nie gwarantuje wam wymiernych korzyści. Sugeruje od 200-300 odwiedzin w górę. Jeżeli się nie zgadzasz z tym punktem napisz do mnie.
2. Czy owy licznik odwiedzin jest na chomiku - nie daj się nabrać chomikowi, który nie będzie posiadał licznika. Być może taki profil ma za mało odwiedzin.
3. Liczba pobierań plików - tutaj mam na myśli aby przejrzeć chomika, zwrócić uwagę na jego pliki oraz ile razy zostałe pobrane... na pewno jest to jakiś wyznacznik poprzez, który jesteśmy wstanie określić poziom zainteresowania tym chomikiem.
4. Opinia o chomiku - można zapytać co inni sądzą o tym chomiku na wielu z dostępnych forach skupiających się wokół chomikuj.pl
5. Top lista - wskaźnikiem popularności chomika jest na pewno liczba jego odwiedzin, ale i również pozycja na top listach, jeżeli do takich jest zapisany.


WEJDŹ I SPRAWDŹ BO WARTO!!!
Zaufany i sprawdzony chomik adam-as
Aktualnie trwa u niego licytacja powierzchni reklamowych. 
Masz uwagi do tego posta? Chciałbyś coś dopisać? Napisz do mnie

Polecam artykuł: Licytacje na chomiku

1 komentarze:

adam-as pisze...

No cóż - pozostaje mi tylko podziękować za miłe słowa Baronie :) Masz rację odnośnie powstawania nowych pomysłów. Za półtora miesiąca, może szybciej przygotuję taką akcję, że oczy wszyscy wywalą z ilości odwiedzin tego któremu zrobię reklamę ;-) Nie będzie to reklama u mnie na chomiku. Szykuję coś specjalnego i jeszcze nie mogę nic zdradzić :) A co do mani reklamowania - zgadza się - tendencja wzrostowa. Obserwujemy tu sytuację win-to-win. Obie strony wygrywają, jednak trzeba być czujnym jak zauważyłeś pisząc wyżej - łatwo się nabić w butelkę...

Bądź co bądź widać że "punktowe aukcje" cieszą się zainteresowaniem, a nawet wszyscy dobrze się przy tym bawią. I chyba o to nam wszystkim chodzi ;-)

Prześlij komentarz

Komentarze z obraźliwymi słowami nie będę zatwierdzane. Nie klnij i nie podawaj samych linków. Te na pewno nie będą zatwierdzane.