13 sierpnia 2011

38. AutoSurf - hit czy kit?

Autorem artykułu jest Łukasz G.

Wielu właścicieli stron internetowych chcąc zwiększyć ilość odwiedzających decyduję się na umieszczenie witryny w programach typu: autosurf. Czy jest to skuteczna metoda?
Na początek zapoznajmy się z terminem AutSurf. Co on oznacza? Jest to aplikacja internetowa oferująca  wymianę ruchu poprzez wzajemne odwiedzanie. Najczęściej odbywa to się za pomocą ramek iframe. Strona zaakceptowana przez administratora trafia do rotacji. Każda witryna jest wyświetlana niedużej niż dwadzieścia sekund poczym następuję zmiana. Istnieją serwisy, które płacą za oglądanie innych serwisów, ale niestety stawki są dość niskie. Pakiety wejść na stronę można bardzo tanio nabyć na allegro, ale czy to jest skuteczne?

Należy postawić sobie dość ważne pytanie. Chcesz zwiększyć ilość odwiedzin czy zainteresowanie Twoim portalem?
W przypadku pierwszym tj. zwiększenie ilości odwiedzin, autosurf jest skuteczną metodą. Licznik wejść na stronę wzrośnie, ale niestety tylko na pokaz. W oczach Wujka Gogle jest niewiele znaczący ruch na stronie, ponieważ traktuje go jako referral.

Przypadek drugi – zwiększenie zainteresowania portalem. Z doświadczenia wiem, że 98% użytkowników po przekroczeniu wymaganej ilości sekund oraz naliczeniu należnej premii, zamknie Twoją stronę. Internaucie, który wymienia się ruchem zależy jedynie na jak największej liczbie zdobytych punktów. Tobie jedynie wzrośnie współczynnik odrzuceń w statystykach Google Analytics, co nie jest dobrym znakiem. Im większy tym gorzej…
Sztuczny ruch nie generujący komentarzy, bądź jakiejkolwiek reakcji jest bezsensowny. Jeżeli chcesz poznać skuteczne metody, które pomogą Ci zdobyć zainteresowanie użytkowników odwiedź forum webmasterów - webmasteruj.pl

Pora na pozytywy. AutoSurf możemy wykorzystać do celów zarobkowych. W serwisie AdTaily.pl reklamodawcy szukają portali o dużej ilości odwiedzających. Nabijając licznik „sztucznym ruchem” masz szanse na zainteresowanie ze strony reklamodawcy. Pamiętaj, aby na początku ustalić niską stawkę za dzień wyświetlania reklam. Możesz również spróbować CpmProfit.com. Płacą za wyświetlenie reklam (nie za kliknięcie). Niestety w regulaminie jasno jest napisane o zakazie stosowanie Surfów, dlatego należy robić to ostrożnie.
Podczas sprzedaży domeny mamy szanse na zwiększenie naszej oferty.

Kolejnym pozytywnym argumentem ratującym reputację Surfów (bynajmniej w moich oczach) jest zastosowanie do filmików YouTube. Aby zdobyć wyższą pozycję w wyszukiwarce YT należy zdobyć odpowiednią ilość unikalnych odwiedzin.

Jak przedstawiłem w wyżej wymienionych akapitach systemy AutSurf mają swoje wady i zalety. Osobiści jestem sceptycznie do nich nastawiony. Musisz sam przetesować i wyciągnąć odpowiednie wnioski.

---

Pozdrawiam, Łukasz administrator forum Webmasteruj.plArtykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

1 komentarze:

Anonimowy pisze...

Artykuł dobry ale ma sporo niedomówień i braków.
Poza tym był napisany w czasie kiedy to google zmieniało swoje boty indexujące i system pozycjonowania

Prześlij komentarz

Komentarze z obraźliwymi słowami nie będę zatwierdzane. Nie klnij i nie podawaj samych linków. Te na pewno nie będą zatwierdzane.